چرا بازی های سمت سرور قابل هک نیستند ؟

چرا بازی های سمت سرور قابل هک نیستند ؟

روزانه به طور متعدد این سوال از ما پرسیده می شود که آیا بازی هایی نظیر Clash Of Clans قابل هک هستند یا خیر ؟

به همین دلیل این مقاله جهت آشنایی همه شما کاربران گرامی با سیستم کارکرد بازی های سمت سرور منتشر گردیده است . تصویر زیر سناریوی یک بازی به صورت سرور و کلاینت را نشان می دهد .(البته سیستم های استفاده شده در شرکت های پشتیبان Clash Of Clans   و … بسیار پیچیده تر ، قویتر و بهینه تر از مدل زیر هستند )

چرا بازی های سمت سرور قابل هک نیستند ؟

در تصویر فوق منظور از سرور فارم ، همان جایی است که صدها سرور مجتمع شده اند تا به میلیون ها کاربر سرویس دهی کنند . توزیع کننده ترافیک همان لود بالانسر است که ترافیک های ورودی را بر روی سرور ها پخش می کند . پایگاه داده ها هم جایی است که اطلاعات بازی شما در آن ذخیره می گردد . اگر بازی های معروف مانند Clash Of Clans و غیره … دارای سرور های قوی و امنیت بالایی هستند  .

 چرا اینگونه بازی ها هک نمی شوند ؟

برای بررسی این سوال کافی است به دلایل زیر توجه کنید تا به صورت منطقی عدم هک شدن این بازی ها اثبات شود :

  • از سمت شما شروع می کنیم : اپلیکیشن بازی پس از نصب بر روی موبایل یا دستگاه شما تمامی اطلاعات خود را با یک الگوریتم اختصاصی رمز می کند . رمز شکنی این الگوریتم ها بیش از چند سال زمان نیاز دارد و عملاً بی فایده است . اپلیکیشن برای هر نوع درخواست حیاتی به سرور خود متصل می شود تا داده های مورد نیاز را دریافت و یا ارسال کند . پس دستکاری داده ها در پلیکیشن غیر قابل انجام است .
  • فرض بر اینکه شما الگوریتم را دستکاری کرده و توانستید یه مقدار را زیاد و کم کنید ، همه درخواست های شما از دیوار آتش شبکه  و WAF یا دیوار آتش وب  و توزیع کننده ترافیک عبور می کند . که معمولا ۹۸ درصد حملات را حنثی شود . هنگامی که درخواست شما به سرور های بازی رسید ، سرور ها با الگوریتم های از پیش تعیین شده شروع به بررسی عملکرد شما می کنند ، با توجه به عدم خوانایی زمان ، منابع دستکاری شده و …. سریعاً متوجه این تغییر نا به جا می شوند . پس از این رویداد معمولاً اکانت فرد بلاک شده ، یا درخواست رد می شود ، لاگ کار شما در سرور قرار می گیرد و سریعاً بخش ارزیابی ان شرکت ، این خرابکاری را بررسی و در نسخه جدید برطرف می کنند .

در اینترنت افراد سود جوی زیادی هستند که ابزارهایی با نام های گول زننده ساخته و با فیلم های جعلی آن را در اختیار خریداران ساده لوح قرار می دهند . این ابزارها به هیچ عنوان کارایی نداشته و امیدواریم شما جزو خریداران این ابزارها نباشید .

(71 Posts)

جت آموز یکی از به روز ترین سایت های تولید فیلم های اموزشی فارسی در شاخه های فناوری اطلاعات و نت میباشد.هدف ما ارائه اموزش های با کیفیت و ارزان قیمت به تمامی کاربران است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *