تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟

تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟

Full Unlocked – Reloaded – Skidrow – Black Box – Gold Edition – Limited Edition

 Cd Key – Prophet – Plus – Repack – Codex – Fitgirl – ۳DM – Demo – DLC -CPY – CorePack

HI2U – PLAZA – PROPHET – RAZOR1911 – DARKSIDERS – TiNYiSO –

POSTMORTEM – BAT – ALIAS – FLT – UNLEASHED – DOGE – SIMPLEX – ELAMIGOS – ALI213 – GOG – DEVO

برای شما هم خیلی این سوال پیش آمده باشد که تفاوت بین نسخه های بازی در چیست؟ در پیروی سوالات زیاد شما کاربران درباره نسخه های بازی این پست را در جت اموز ببینید.

  • آیا با این نسخه ها می توان به راحتی بازی کرد؟
  • آیا همه این نسخه ها کرک شده هستند؟
  • کدام نسخه بازی بهتر است؟
  • اگر برای یک بازی چند نسخه وجود داشت، کدام را دانلود کنیم؟

اول از همه به این می پردازیم که این افراد چه کسانی هستند و به چه دلیل این بازی ها را رایگان در اختیار ما قرار می دهند؟

به گروه های کرک کننده ی بازی اصطلاحا Warez Group می گویند. تخصص این افراد شکستن قفل بازی است. این افراد دهه هاست که عذاب شرکت های بازی سازی شده اند.

هدف اصلی این افراد از کرک کردن این بازی ها، معروف شدن شان در دنیای زیر زمینی هکر ها است. هر گروهی که بتواند بازی های بهتر و بیشتر را کرک کند، از مشهوریت و محبوبیت بیشتر در این دنیا برخوردار خواهد بود. در بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹، ۳۱۶۴ گروه در این زمینه فعالیت داشته اند. البته بیشتر آن ها بعد از ۱ تا ۲ ماه این کار را متوقف کرده اند. ولی بعضی از آن ها هم سال هاست به فعالیت در این زمینه مشغول اند.

در زیر به دسته بندی کلی بازی های قابل دانلود می پردازیم :

نسخه ی DEMO :

این نسخه از بازی ها، بخش محدودی از بازی را شامل می شوند و بازی سازان به صورت رایگان و به عنوان Tester آن ها را در اختیار کاربران قرار می دهند تا در صورتی که بازی را پسندیدند، آن را خریداری کنند.

نسخه Full Unlocked :

این نسخه از بازی ها کامل هستند ولی کرک نشده اند. Full Unlocked ورژنی دیجیتالی از بازی است برای کسانی که بازی را خریداری کرده اند. برای اجرای این بازی ها شما نیاز به خرید CD KEY خواهید داشت. بعضی از این بازی ها که آفلاین باشند را می توانید با استفاده از CD KEY اشتراکی بازی کنید. یعنی از یک سایت، CD KEY بازی را خریداری می کنید و چندین نفر از یک CD KEY می توانند استفاده کنند.

البته باید خاطر نشان کرد که بعضی وقت ها کرک های جداگانه ای برای تبدیل این نسخه ها به نسخه های کرک شده هم عرضه می شود. ولی این امری ۱۰۰% و قطعی نیست.

نسخه ی کامل بازی ها:

بعضی از این گروه ها بازی را بدون هیچ کم و کثری در اختیار شما قرار می دهند. البته باید اشاره کنیم که بخش های آنلاین ۹۹% بازی های کرک شده قابل دسترس نیستند. چون برای حالت آنلاین، باید با نسخه ی اصلی به سرور ها متصل شوید. خیلی کم پیش می آید که دو گروه یک بازی را کرک کنند، ولی اگر هم این امر رخ بدهد، فرق خاصی با هم ندارند. معروف ترین این گروه ها در این زمینه گروه های زیر هستند:

تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟

۳DM : یکی از بزرگ ترین گروه های فعال در این زمینه است و هکر های آن چینی هستند. رییس این گروه دختری به نام Bird Sister است.

CODEX : یا بعضا CDX در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است. این گروه بیشتر در زمینه ی بازی های STEAM و UBISOFT فعال هستند. در حال حاضر این گروه از فعال ترین ها در زمینه ی کرک بازی ها به فرمت ISO هستند.

CPY : (نام CONSPIR4CY هم متعلق به این گروه است) این گروه در سال ۱۹۹۹ در ایتالیا تشکیل شده است. این گروه بازی های بزرگی چون Tomp Raider , Inside و DOOM را در سال ۲۰۱۶ کرک کرد و در حال حاضر مرگبار ترین گروه برای قفل DENUVO هستند. این قفل که به قفل ضد هک معروف بود بزرگترین بازی های حال حاضر را پشتیبانی می کند. ولی این هم جلوی CPY را نگرفته است.

از جدید ترین بازی های کرک شده ی این گروه می توان به Just Cause 3 , Mass Effect Andromeda , Resident Evil 7 و خیلی بازی های Devuno ی دیگر اشاره کرد.

RELOADED : که به RLD! هم معروف است در سال ۲۰۰۴ تشکیل شده است. این گروه توانسته قفل های قدرتمندی مثل SecuROM 8, Battle.NET و Arxan Anti-Tamper را در هم بشکند.

PROPHET : زیر مجموعه ای از RELOADED است که به بازی های چند زبانه اش مشهور است و بازی های شان آخرین DLC های بازی ها را نیز شامل می شود. تعداد زبان های این گروه به صورت MULTi7 (یعنی ۷ زبانه) است.

SKIDROW : این گروه از شناخته ترین گروه های هک بازی ها این گروه است. SKIDROW فعالیت خود را در سال ۱۹۹۰ در پلتفورم AMIGA شروع کرده اند. این گروه در سال ۲۰۰۷ به پلتفورم بازگشت. اولین گروهی که توانست قفل Denuvo را بشکند هم همین گروه بود.

نسخه های فشرده ی بازی ها :

این نسخه ها که به REPACK معروف اند، بازی های کامل کرک شده ی دیگر هکر ها را تبدیل به نسخه های کم حجم تر می کنند. این امر با استفاده از نرم افزار های قدرت مند فشرده سازی صورت می گیرد. بعضی وقت ها هم برای کمتر شدن حجم بعضی بخش ها مثل تیتراژ پایانی، بخش آنلاین غیر قابل دسترس یا پشتیبانی از گرافیک ۴K از بازی حذف می شود که در صورت معروف بودن بازی، این فایل ها هم به صورت جداگانه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. از معروف ترین این گروه ها می توان به گروه های زیر اشاره کرد :

FITGIRL : در حال حاضر پر کار ترین فرد در این زمینه است. بازی های Fitgirl دارای نصبی فوق العاده آسان اند و حتی احتیاج به کپی کردن کرک هم ندارند. در ضمن باید خاطر نشان کرد که زمان نصب این بازی ها معمولا طولانی است.

COREPACK : از دیگر افراد مشغول در این زمینه این گروه است که البته اخیرا کم کار تر شده است. این ورژن ها هم مثل ورژن Fitgirl هستند.

BLACKBOX : نسخه های Blackbox هم بدون کرک و با نصب آسان اند. ولی ممکن است حذفیات بیشتر مثل زبان های اضافی و … هم از بازی حذف شوند.

نسخه های خاص بازی :

Gold Edition و Limited Edition : این نسخه ها، ورژن های خاصی از بازی ها هستند که شرکت های سازنده معمولا به خریداران خاص ارائه می دهند و شامل چیز های کلکسیونی مثل SKIN یا پوسته های اضافی، اسلحه های خاص، امکانات جانبی و … هستند که در هر بازی می توانند متفاوت باشند. هر شرکتی برای این که فروش بازی خود را بالا ببرد چنین ورژن هایی را هم ارائه می دهد. اگر برای یک بازی، نسخه ی کرک شده معمولی و Gold Edition یا Limited Edition پیش نهاد می کنیم این نسخه ها را دانلود کنید.

DLC چیست؟ 

DLC به بسته های الحاقی ای گفته می شود که بعد از تکمیل بازی و به مرور روانه ی بازار می شوند . DLC ها بخش های جدیدی به بازی اضافه می کنند. این بخش ها می تواند شامل مرحله های جدید، کاراکتر های جدید، Campaign های جدید و … شود که بسته به هر بازی متفاوت خواهد بود. همیشه سعی کنید بازی که بیشترین DLC را دارد دانلود کنید. زیرا بازی کامل تر و بهتری خواهید داشت. BROUZ همیشه در تلاش است تا جدید ترین DLC های بازی های مطرح را در اختیار شما قرار دهد.

Update بازی :

آپدیت ها معمولا برای رفع باگ ها و مشکلات بازی عرضه می شوند و یا چیز های جزیی به بازی اضافه می کنند که در قالب DLC نمی گنجد. اگر بازی ای مشکل خاصی داشته باشد، قطعا Update های مورد نیاز آن هم کرک خواهد شد و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

(71 Posts)

جت آموز یکی از به روز ترین سایت های تولید فیلم های اموزشی فارسی در شاخه های فناوری اطلاعات و نت میباشد.هدف ما ارائه اموزش های با کیفیت و ارزان قیمت به تمامی کاربران است.

    One thought on “تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *